Колиндянська громада
Тернопільська область, Чортківський район
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Положення про старосту Колиндянської сільської ради.

 

                                                                                        Додаток

                                                                                        до рішення  Колиндянської сільської ради 

                                                                                        від 21 грудня 2015 року  №9

 

ПОЛОЖЕННЯ

ПРО СТАРОСТУ СЕЛА ВЕЛИКІ ЧОРНОКІНЦІ, СЕЛА ДАВИДКІВЦІ,

СЕЛА МАЛІ ЧОРНОКІНЦІ, СЕЛА ТАРНАВКА, СЕЛА ЧОРНОКІНЕЦЬКА ВОЛЯ

КОЛИНДЯНСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ

(ОБ`ЄДНАНОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ)

 

I. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Положення про старосту села Великі Чорнокінці, села Давидківці, села Малі Чорнокінці, села Тарнавка, села Чорнокінецька Воля Колиндянської сільської ради об’єднаної територіальної громади (далі – Положення) розроблено відповідно до законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про добровільне об’єднання територіальних громад»  і визначає права і обов’язки старости, порядок його обрання та припинення повноважень, порядок звітування, відповідальність та інші питання, пов’язані з діяльністю старости.

1.2. Положення затверджується сільською радою відповідної  територіальної громади.

 

II. ПРАВОВИЙ СТАТУС СТАРОСТИ

2.1. Староста є посадовою особою місцевого самоврядування, який представляє інтереси жителів села, визначених за рішенням місцевої ради об'єднаної територіальної громади, утвореної відповідно до Закону України "Про добровільне об'єднання територіальних громад", за винятком її адміністративного центру) у виконавчих органах Колиндянської сільської  ради об’єднаної територіальної громади.

2.2. Правовий статус старости визначається Конституцією України, законами України "Про місцеве самоврядування в Україні", іншими законами України та цим Положенням.

Староста діє лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією і законами України, у своїй діяльності керується Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, а в Автономній Республіці Крим - також нормативно-правовими актами Верховної Ради і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, прийнятими у межах їхньої компетенції., статутом Колиндянської сільської  об`єднаної територіальної громади, цим Положенням, іншими рішеннями органів місцевого самоврядування відповідної територіальної громади.

2.3. Староста за посадою входить до складу виконавчого комітету Колиндянської сільської  ради об'єднаної територіальної громади.

2.3. Староста зобов`заний:

1) сприяти жителям села  у підготовці документів, що подаються до органів місцевого самоврядування;

2) брати участь у підготовці проекту бюджету територіальної громади в частині фінансування програм, що реалізуються на території відповідного села .

3) вносити пропозиції до виконавчого комітету Колиндянської сільської  ради з питань діяльності на території відповідного села  виконавчих органів Колиндянської сільської  ради, підприємств, установ, організацій комунальної форми власності та їх посадових осіб;

4) погоджувати проекти рішень Колиндянської сільської  ради об’єднаної територіальної громади, що стосуються майна територіальної громади, розташованого на її території;

5) шанобливо ставитися до жителів села  та їхніх звернень до органів місцевого самоврядування;

6) здійснювати моніторинг за станом довкілля, станом об’єктів інфраструктури, громадським правопорядком;

7) здійснювати моніторинг за дотриманням прав і законних інтересів жителів села  у сфері соціального захисту, культури, освіти, спорту, туризму, житлово-комунального господарства, реалізації права на працю, медичну допомогу;

8) не допускати дій чи бездіяльності, які можуть зашкодити інтересам місцевого самоврядування та держави;

9) виконувати інші обов'язки, визначені Положенням про старосту, актами органів місцевого самоврядування об’єднаної територіальної громади.

 

2.4. Староста має право:

1) брати участь у пленарних засіданням Колиндянської сільської ради об’єднаної територіальної громади, з правом дорадчого голосу, а також у засіданнях постійних комісій ради;

2) взаємодіяти з Колиндянської сільської  радою об’єднаної територіальної громади, підприємствами, установами, організаціями комунальної форми власності та їх посадовими особами, що розташовані на території територіальної громади, громадськими об`єднаннями, які діють на території територіальної громади, а також іншими суб’єктами та інституціями;

3) одержувати безоплатно від виконавчих органів ради об’єднаної територіальної громади, підприємств, установ, організацій комунальної форми власності та їх посадових осіб, що розташовані на території територіальної громади, необхідні для виконання покладених на нього завдань інформацію, документи і матеріали.

 

2.5. Староста здійснює свої повноваження на постійній основі.

 

III. ПОРЯДОК ОБРАННЯ ТА ПРИПИНЕННЯ

ПОВНОВАЖЕНЬ СТАРОСТИ

 

3.1. Староста обирається в порядку, визначеному законом, на строк повноважень Колиндянської сільської  ради об’єднаної територіальної громади.

3.2. Вибори старости (крім перших) відбуваються одночасно з виборами сільського голови, депутатів ради об’єднаної територіальної громади.

3.3. Особа, що обирається на посаду старости, повинна бути громадянином України, мати право голосу відповідно до статті 70 Конституції України, не мати судимості за вчинення умисного злочину або ця судимість повинна бути погашена або знята в установленому законом порядку.

3.6. Повноваження старости припиняються одночасно із припиненням повноважень Колиндянської сільської ради об’єднаної територіальної громади.

3.7. Повноваження старости припиняються достроково у разі:

1) його звернення з особистою заявою до відповідної ради об’єднаної територіальної громади про складення ним повноважень старости;

2) припинення його громадянства;

3) набрання законної сили обвинувальним вироком щодо нього;

4) набрання законної сили рішенням суду про притягнення його до відповідальності за правопорушення, пов’язане з корупцією, яким накладено стягнення у виді позбавлення права займати посади або займатися діяльністю, що пов’язана з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування;

5) визнання його судом недієздатним, безвісно відсутнім або оголошення таким, що помер;

6) його смерті.

Повноваження старости припиняються достроково, а відповідна особа звільняється з посади:

1) з підстав, зазначених у підпунктах 1, 2, 5, 6 абзацу першого цього пункту, - з дня прийняття відповідною радою об’єднаної територіальної громади рішення, яким береться до відома зазначений факт;

2) з підстав, зазначених у підпунктах 3, 4 абзацу першого цього пункту, - з дня, наступного за днем одержання радою об’єднаної територіальної громади або її виконавчим комітетом копії відповідного рішення суду без прийняття рішення відповідної ради об’єднаної територіальної громади.

 

3.8. У разі звільнення з посади старости у зв'язку з достроковим припиненням його повноважень, а також у разі неможливості здійснення ним своїх повноважень, повноваження старости здійснює тимчасово виконуючий обов’язки старости, якого призначає сільський  голова об’єднаної територіальної громади. Тимчасово виконуючий обов’язки старости здійснює зазначені повноваження з моменту дострокового припинення повноважень старости і до моменту початку повноважень старости, обраного на позачергових виборах відповідно до закону, або до дня відкриття першої сесії  Колиндянської  сільської  ради, обраного на чергових (позачергових) місцевих виборах.

 

IV. ОРГАНІЗАЦІЯ ДІЯЛЬНОСТІ СТАРОСТИ

4.1. Місце та режим роботи, правила внутрішнього розпорядку, діловодства та інші питання організації діяльності старости визначаються Колиндянської сільської  радою об’єднаної територіальної громади.

4.2. Час прийому жителів старостою повинен становити не менше як три дні на тиждень, один із яких не менш як до 19-ї години.

4.3. Діяльність старости фінансується за рахунок бюджету Колиндянської сільської  ради об’єднаної територіальної громади.

 

V. ПІДЗВІТНІСТЬ, ПІДКОНТРОЛЬНІСТЬ ТА

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ СТАРОСТИ

5.1. При здійсненні наданих повноважень староста є підзвітним, підконтрольним і відповідальним перед жителями села, відповідальним - перед Колиндянською сільською радою об`єднаної територіальної громади.

5.2. Староста не рідше одного разу на рік звітує про свою роботу перед жителями села  на відкритій зустрічі з громадянами. На вимогу не менше половини депутатів Колиндянської сільської  ради об`єднаної територіальної громади староста зобов'язаний прозвітувати перед радою про свою роботу у будь-який визначений ними термін. Повноваження старости, крім випадків, визначених пунктом 3.7. цього Положення,  можуть бути також достроково припинені, якщо він порушує Конституцію або закони України, права і свободи громадян, не забезпечує здійснення наданих йому повноважень.

5.3. Повноваження старости за наявності підстав, передбачених пунктом 5.2. цього Положення, можуть бути припинені  достроково за пропозицією, внесеною в порядку місцевої ініціативи  двома третинами жителів села, які мають право голосу відповідно до статті 70 Конституції України, належать до відповідної територіальної громади та зареєстровані на території відповідного населеного пункту ,  або за ініціативи однієї третини депутатів від загального складу ради  рішенням відповідної ради, прийнятим шляхом таємного голосування не менш як двома третинами голосів депутатів від загального складу ради.

5.4. Староста може бути притягнений до дисциплінарної, матеріальної, цивільної, адміністративної та кримінальної відповідальності, визначеної законом.

 

 

Секретар сільської ради                                                                                                    Г.С.Ткачук

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь