COVID-19 : ТІЛЬКИ СПІЛЬНИМИ ЗУСИЛЛЯМИ ЗУПИНИМО ЙОГО
COVID-19 : ТІЛЬКИ СПІЛЬНИМИ ЗУСИЛЛЯМИ ЗУПИНИМО ЙОГО
17 листопада 2019 року перший випадок інфікування на COVID-19 зареєстровано у 55- річного жителя міста Ухань у провінції Хубей у Китаї.
З цього часу пандемія коронавірусу COVID-19 практично поширилася на усі континенти і зачепила 213 країн світу – це перевірка людства на здатність протидіяти загальноцивілізаційним загрозам, організовуватися для вирішення нагальних проблем і робити правильні висновки.
Свою назву коронавірус отримав завдяки зовнішньому вигляду: нарости або шипи у вигляді корони на поверхні, у яких є отрута. На сьогоднішній день виявлено 39 видів цього збудника. Для людей патогенними є 6 видів. Хоча він, як і інші віруси, може мутувати. Це означає, що коронавірусом можна заразитися неодноразово. Як свідчить статистика: більшість інфікованих - це люди похилого віку і хворі із хронічними захворюваннями.
Відомо, що новий коронавірус передається краплинним, контактним та повітряним шляхами.
Відповідно до рекомендацій ВООЗ та CDC, у разі виявлення збудника із невідомими або недостатньо відомими властивостями, передусім шляхами передавання та інфікування, медичні працівники мають використовувати засоби індивідуального захисту для недопущення інфікування всіма шляхами (контактним, крапельним та повітряним).
Українські медики працюють на першій лінії боротьби із коронавірусом: у захисних костюмах та окулярах, не зупиняючись, забуваючи про втому та власні тривоги. Кожного дня працюючи у складних умовах, ризикуючи власним здоров’ям, вони рятують людські життя. Випадки інфікування на COVID - 19 також і серед медичних працівників ще раз нагадують нам, що ризик інфікування є дуже високим серед усіх категорій населення.
Медичні працівники під час виконання професійних обов’язків зобов’язані використовувати засоби індивідуального захисту щоб недопустити інфікування вірусом SARS-CoV-2, який в подальшому розвивається із клінічними проявами COVID-19.
Як відомо, визначено алгоритм надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу COVID-19. У наказі МОЗ визначено тип засобів індивідуального засобів, які повинні використовувати медики при контакті з пацієнтами із підозрою чи підтвердженим діагнозом COVID-19 для усіх лікувальних закладів відповідно до умов роботи, типу персоналу та виду діяльності.
У статті 10 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» визначено, що одним з основних принципів профілактики інфекційних хвороб є дотримання підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності та громадянами санітарно-гігієнічних та санітарно-протиепідемічних правил і норм при здійсненні будь-яких видів діяльності.
У зв’язку зі зростанням випадків захворювання серед населення та з метою недопущення поширення COVID-19 на всій території країни продовжено адаптивний карантин до 31 липня 2020 року.
Регіональні комісії ТЕБ і НС можуть локально посилювати протиепідемічні обмеження у разі виявлення нових спалахів захворювання на COVID - 19.
Станом на 20 липня за даними МОЗ України в Україні зафіксовано 59493 випадки COVID-19: померли 1 498 людей, 31439 одужали.УЧортківському районі на цю дату виявлено 119 хворих, 84 з яких одужало. За минулу добу нових випадків інфікування на COVID-19 не зареєстровано.
Варто зауважити, що допомога з тимчасової втрати працездатності, яка викликана ізоляцією від коронавірусної хвороби, становить 50% середнього доходу працівника незалежно від тривалості страхового стажу. І фінансується на підставі виданого у встановленому порядку лікарняного листка із зазначенням причини непрацездатності «ізоляція від COVID-19 – 11». Водночас, для медичних працівників Фонд соціального страхування України компенсує втрачений за час ізоляції від COVID-19 заробіток у розмірі 100% середнього доходу.
Щоб уберегтися від інфікування, необхідно ретельно дотримуватись карантинних обмежень, використовувати засоби індивідуального захисту. Плануючи свій графік роботи на наступний день, пам’ятайте: кожен із нас відповідальний за власне здоров’я та тих, хто поруч.
Статистика захворюваності на COVID -19 в Україні не знижується, досягаючи чергових піків за останні тижні.
Щоб не потрапити в цю сумну статистику, продовжуйте дотримуватись базових правил безпеки на робочих місцях та в побуті.
БЕРЕЖІТЬ СЕБЕ !!!
В.Побуринний, страховий експерт з охорони праці Чортківського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області