Колиндянська громада
Тернопільська область, Чортківський район
Логотип Diia
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Про схвалення проектів рішення

ПРОЕКТ РІШЕННЯ

 

« Про встановлення ставки земельного податку».

Керуючись пунктами 12.3-12,5 статті 12 Податкового кодексу України та керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні« п.35 ч.1 ст.26 ,сільська рада

ВИРІШИЛА:

Встановити у 2019 році на території ставку плати за землю в частині земельного податку:

1.1. Ставка податку для громадян та юридичних осіб  в межах житлової забудови встановлюється у розмірі 0,5% від їх нормативної грошової оцінки за винятком земельних ділянок сільськогосподарських угідь.

1.2. Ставка податку для громадян встановлюється за сільськогосподарські угіддя, а саме: рілля - 0,7%, сіножаті - 0,7%, пасовища - 0,7%, багаторічні насадження - 0,7% від їх нормативної грошової оцінки.

1.3. Ставка податку для суб’єктів господарювання юридичних осіб за сільськогосподарські угіддя, а саме: Рілля - 1%, Сіножаті - 1%, Пасовища - 1%,Багаторічні насадження -1 % від їх нормативної грошової оцінки.

1.4. Ставка податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено (незалежно від місцезнаходження) надані для:

-  землі водного фонду- 3% від їх нормативної грошової оцінки;

-  землі громадської забудови-1% від їх нормативної грошової оцінки;

-  для будівництва та обслуговування будівель торгівлі-1,5% від їх нормативної грошової оцінки;

-  землі загального користування-1% від їх нормативної грошової оцінки.

1.5. Ставка земельного податку за земельні ділянки не вказані в п.1.4, нормативно-грошову оцінку яких проведено, встановлюється в розмірі 3,0 % від їх нормативної грошової оцінки.

1.6. Ставка податку встановлюється у розмірі 3% від їх нормативної грошової оцінки за земельні ділянки, які перебувають у постійному користуванні суб’єктів господарювання (крім державної та комунальної форми власності).

1.7. Затвердити ставки земельного податку  за земельні ділянки, які розташовані за межами населених пунктів, нормативно грошову оцінку яких не проведено  в розмірі 3 % від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі  по області.

1.8. Ставка податку для громадян  за земельні ділянки сільськогосподарських угідь, які здані в оренду юридичним особам  не платникам єдиного податку 4 групи та які самостійно обробляють земельні частки (паї) встановлюється у розмірі 1% від їх нормативної грошової оцінки.

1.9. Затвердити Порядок справляння плати за землю в частині земельного податку згідно з додатком №1.

2.1.Звільнити на 2019 рік від сплати земельного  податку, що  надходить  до місцевого бюджету ( дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади комунальної форми власності , заклади культури ,освіти , охорони здоров’я ,соціального захисту , фізичної культури  та спорту , культові споруди , органи місцевого самоврядування , органи державної влади  які повністю  утримуються за рахунок коштів  державного абомісцевих бюджетів ;релігійні громади , комунальні установи ,  на землю під парками   та  історичними пам’ятками ), учасників АТО .

3. Дане рішення підлягає оприлюдненню в засобах масової інформації.

4. Контроль за виконанням данного рішення залишаю за собою.           

Сільський  голова                                              Р.П.Клапків

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                         Додаток  № 1 до рішення  №489

сесії Колиндянської сільської ради

від 19  квітня  2018 року                                                                               

 

Порядок

справляння плати за землю, в частині земельного податку

Платники земельного податку

1.Платниками земельного податку є:

а) власники земельних ділянок,земельних часток(паїв);

б) землекористувачі.

2. Не є платниками земельного податку суб’єкти господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності відповідно до глави 1 розділу XIV Податкового кодексу України.

3.Об’єктом оподаткування земельним податком є земельні ділянки  та земельні частки (паї), які перебувають у власності, або користуванні.

4.Не є об’єктом оподаткування:

а) земельні ділянки кладовищ;

б) земельні ділянки, надані для будівництва і обслуговування культових та інших будівель, необхідних для забезпечення діяльності релігійних організацій, статути

( положення) яких зареєстровано у встановленому законом порядку.

5. Базою оподаткування земельним податком є

5.1.нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до порядку, встановленого Податковим Кодексом України.

5.2.площа земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких не проведено.

6.Порядок обчислення суми податку. Підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру. Відділ Держземагентства у Чортківському районі та органи державної реєстрації прав на нерухоме майно, щомісяця не пізніше 10 числа наступного місяця, а також за запитом органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки подають інформацію, необхідну для обчислення і справляння земельного податку, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Обчислення суми земельного податку фізичним особам на території Колиндянської сільської  ради проводиться Чортківською об’єднаною державною податковою інспекцією ДФС у Тернопільській області. Податкове повідомлення-рішення про суму податку, що підлягає сплаті, та платіжні реквізити надсилаються Чортківською об’єднаною державною податковою інспекцією ГУ  ДФС у Тернопільській області платнику податку до 1 липня звітного року за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 58 Податкового кодексу України.

У разі переходу права власності на земельну ділянку від одного власника до іншого протягом календарного року податок сплачується попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначену земельну ділянку, а новим власником — починаючи з місяця, в якому у нового власника виникло право власності.

При переході права власності на будівлю, споруду (їх частину) податок за земельні ділянки, на яких розташовані такі будівлі, споруди (їх частини), з урахуванням прибудинкової території сплачується на загальних підставах з дати державної реєстрації права власності на таку земельну ділянку.

За земельну ділянку, на якій розташована будівля, що перебуває у спільній власності кількох юридичних або фізичних осіб, податок нараховується з урахуванням прибудинкової території кожному з таких осіб:

  1.  у рівних частинах — якщо будівля перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділена в натурі, або одній з таких осіб-власників, визначеній за їх згодою, якщо інше не встановлено судом;
  2.  пропорційно належній частці кожної особи — якщо будівля перебуває у спільній частковій власності;
  3.  пропорційно належній частці кожної особи — якщо будівля перебуває у спільній сумісній власності і поділена в натурі.

За земельну ділянку, на якій розташована будівля, що перебуває у користуванні кількох юридичних або фізичних осіб, податок нараховується кожному з них пропорційно тій частині площі будівлі, що знаходиться в їх користуванні, з урахуванням прибудинкової території.

Юридична особа зменшує податкові зобов’язання із земельного податку на суму пільг, які надаються фізичним особам відповідно до підпункту розділу 8 Порядку за земельні ділянки, що знаходяться у їх власності або постійному користуванні і входять до складу земельних ділянок такої юридичної особи.

Такий порядок також поширюється на визначення податкових зобов’язань із земельного податку юридичною особою за земельні ділянки, які відведені в порядку, встановленому Законом України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» для безоплатного паркування (зберігання) легкових автомобілів, якими керують інваліди з ураженням опорно-рухового апарату, члени їх сімей, яким відповідно до порядку забезпечення інвалідів автомобілями передано право керування автомобілем, та законні представники недієздатних інвалідів або дітей-інвалідів, які перевозять дітей-( інвалідів) з ураженням опорно-рухового апарату.

 

Податковий період

Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.

Строк та порядок сплати податку

Власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.

У разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою плата за землю сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні у поточному році.

Земельний податок сплачується:

а) фізичними особами — протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення- рішення;

б) юридичними особами — рівними частками щомісяця протягом ЗО календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

Пільги щодо сплати земельного податку:____________________

8.1.            Для фізичних осіб:

а) інваліди І та II групи;

б) фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей до 18 років;

в) пенсіонери (за віком);

г)ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

ґ) фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для відповідної категорії фізичних осіб підпунктом 8.1 цього розділу, поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм:

а) для ведення особистого селянського господарства — у розмірі не більш як 2 гектари;

б) для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) не більш як 0,25 гектара;

в) для індивідуального дачного будівництва — не більш як 0,10 гектара;

г) для будівництва індивідуальних гаражів — не більш як 0,01 гектара;

д) для ведення садівництва -— не більш як 0,12 гектара.

8.2.            Для юридичних осіб:

а) санаторно-курортні та оздоровчі заклади громадських організацій інвалідів, реабілітаційні установи громадських організацій інвалідів;

б)громадські організації інвалідів України, підприємства та організації, які засновані громадськими організаціями інвалідів та спілками громадських організацій інвалідів і є їх повною власністю, де протягом попереднього календарного місяця кількість інвалідів , які мають там основне місце роботи, становить не менш як 50 відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за умови, що фонд оплати праці таких інвалідів становить протягом звітного періоду не менш як 25 відсотків суми загальних витрат на оплату праці.

Зазначені підприємства та організації громадських організацій інвалідів мають право застосовувати цю пільгу за наявності дозволу на право користування такою пільгою, який надається уповноваженим органом відповідно до Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні».

Сільська рада  за зверненням юридичних або фізичних осіб може додатково надавати пільги зі сплати земельного податку.(крім індивідуального звільнення)

Відповідно така пільга надається з 1-го числа місяця наступного за місяцем прийняття рішення і діє до кінця бюджетного року.

Строк та порядок про обчислення і сплату податку

Платники податку - юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають Чортківській ОДПІ ДФС у Тернопільській області за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 Податкового кодексу України.

Подання такої декларації звільняє від обов’язків подання щомісячних декларацій . При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника земельного податку) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нормативної грошової оцінки землі.

Щодо ново відведених земельних ділянок декларація подається протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним.

9.Туристичний збір

9.1Туристичний збір - це місцевий збір, кошти від якого зараховуються до місцевого бюджету.

9.2. Платники збору

 Платниками збору є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на територію адміністративно-територіальної одиниці, на якій діє рішення сільської, селищної, міської ради або ради об'єднаної територіальної громади, що створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, про встановлення туристичного збору, та отримують (споживають) послуги з тимчасового проживання (ночівлі) із зобов'язанням залишити місце перебування в зазначений строк.

9.3.Ставка встановлюється у розмірі від 1 відсоток  до бази справляння збору,

9.5. Порядок сплати збору

Сума туристичного збору, обчислена відповідно до податкової декларації за звітний (податковий) квартал, сплачується щоквартально, у визначений для квартального звітного (податкового) періоду строк, за місцезнаходженням податкових агентів.

9.6 Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу.

 

10. Збір за місця для паркування транспортних засобів

 10.1.Платники збору

Платниками збору є юридичні особи, їх філії (відділення, представництва), фізичні особи - підприємці, які згідно з рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об'єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, організовують та провадять діяльність із забезпечення паркування транспортних засобів на майданчиках для платного паркування та спеціально відведених автостоянках.

10.2. Об'єкт і база оподаткування збором є земельна ділянка, яка згідно з рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об'єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, спеціально відведена для забезпечення паркування транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування, тротуарах або інших місцях, а також комунальні гаражі, стоянки, паркінги (будівлі, споруди, їх частини), які побудовані за рахунок коштів місцевого бюджету, за винятком площі земельної ділянки, яка відведена для безоплатного паркування транспортних засобів, передбачених статтею 30 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні".

10.4. Базою оподаткування є площа земельної ділянки, відведена для паркування, а також площа комунальних гаражів, стоянок, паркінгів (будівель, споруд, їх частин), які побудовані за рахунок коштів місцевого бюджету.

10.5 Ставки збору

 Ставки збору встановлюються за кожний день провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів у гривнях за 1 кв. метр площі земельної ділянки, відведеної для організації та провадження такої діяльності, у розмірі до 0,075 відсотка мінімальної заробітної плати, установленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

При визначенні ставки збору сільські, селищні, міські ради або ради об'єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, враховують місцезнаходження спеціально відведених місць для паркування транспортних засобів, площу спеціально відведеного місця, кількість місць для паркування транспортних засобів, спосіб поставлення транспортних засобів на стоянку, режим роботи та їх заповнюваність.

10.6. Порядок обчислення та строки сплати збору

 Сума збору за місця для паркування транспортних засобів, обчислена відповідно до податкової декларації за звітний (податковий) квартал, сплачується щоквартально, у визначений для квартального звітного (податкового) періоду строк, за місцезнаходженням об'єкта оподаткування.

10.7. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу.

 Секретар сільської ради                                  

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь