Колиндянська громада
Тернопільська область, Чортківський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Стаття за вересень

ЩОБ ПРАЦЯ БУЛА БЕЗПЕЧНОЮ  

        Хоч би яким гучним не було гасло «Безпека понад усе», насправді на будь-якому підприємстві  на першому місці - бізнес, отримання найбільшого прибутку, і в найкращому разі основне задання - виробництво продукції з прийнятим ризиком.        

        На підприємстві піклування про охорону праці лягає не лише на службу охорони праці, але й на кожного керівника та кожного працівника. Досягається це формуванням культури відповідальності за безпеку праці, свідомій дисципліні та турботі не лише про себе, а й про своїх колег. Тому потрібно навчити й переконати персонал, що безпека починається з кожного,  забезпечення безпеки- постійний процес, в якому беруть участь усі- від керівника до робітника.

        Несправедливо вважати, що корінь зла - в робітниках, які допускають порушення вимог безпеки, незважаючи на те, що їх до початку самостійної роботи навчили та проінструктували. Але важливо знати й розуміти, що ніколи не буває винною одна людина. Насправді завжди причин небезпечних порушень багато, тому важливо знайти, де вони коріняться.

       В країнах Європейського союзу головним важелем впливу на роботодавців є не штрафи, а превентивні заходи. 

       Одним із завдань, яке вирішують страхові експерти відділень Фонду соціального страхування України, є безпосередній діалог із роботодавцями з метою забезпечення збереження здоровя та безпеки працівників. Кожен керівник має усвідомити: інвестувати треба в людей, персонал, безпеку. І саме це є запорукою того, що його компанія буде успішною.  

       Профілактична робота страхових експертів з охорони праці ефективна, коли вона проводиться системно у діалозі  із страхувальником та застосуванням напрацювань у сфері охорони праці, в кожній галузі зокрема.

       Важливу роль при цьому грає інформаційно- розяснювальна  робота, яку проводять страхові експерти Фонду на підприємствах - страхувальниках із урахуванням особливостей кожного робочого місця, специфіки виробництва та технологічного процесу. І чим раніше працівник усвідомить і розпізнає назрілу виробничу небезпеку, тим  безпечнішими стануть умови його роботи -  що є важливим чинником профілактики виробничого травматизму на підприємстві.   

 

Валерій ПОБУРИННИЙ,

страховий експерт з охорони праці Чортківського відділення  управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь